top of page
20200721_174540.jpg

תשובות לשאלות נפוצות

שאלה: מה מטרת המיזם?

תשובה: מטרת המיזם לקדם מודעות ואחריות אישית לנושאי סביבה וקיימות. בבסיס רעיון המיזם - מה שרואים משפיע ובמקביל, תמיכת הקהל מאפשרת תמיכה בארגוני סביבה ופעילויות לימודיות חינוכיות בנושאי סביבה וקיימות. 

 

שאלה: מי יזמו את המיזם? 

תשובה: את הפרוייקט יזמו תלמידי שכבה יוד' בתוכנית נחשון בגימנסיה הריאלית בראשון לציון בהנחיית המורה נדב שמגר לאחר תהליך למידה שערך כשנתיים מחשיבה למציאות (מתחילת שנת הלימודים תש"ף 2020). 

שאלה: למה בחרנו בסרטים לתיק? 

תשובה: סרט המוצמד לתיק מעורר מודעות כלפי חוץ. מפגין נוכחות בצבעוניותו באופן שניתן לראותו, מעורר שיח ועניין בעיני הסובבים אותנו. במקביל, הסרט מזכיר לנו באופן אישי מה הנושא שביקשנו לפעול למענו ומעודד אותנו לקחת אחריות ולפעול כל הזמן לקידומו. 

שאלה: מדוע צריך עוד פריטים הצורכים משאבים?

תשובה: כמובן שבאופן אידאלי ובעולם אוטופי, כל אדם ישמור על הסביבה וייקח אחריות אישית לפעולותיו המשפיעות על הסביבה. הבעיה העיקרית כיום הינה מודעות, ומודעות מקדמים על ידי נראות. סרט על התיק הינו פריט שנראה לאורך זמן, כל הזמן. יתרה מזו, הסרט מהווה תמורה לתשלום הניתן מתומכי המיזם עבור תמיכתם. נשמח כמובן גם לתרומות המבקשות לתמוך ללא הסרט כתמורה. 

 

שאלה: מדוע הסרטים מיוצרים בסין? (המצריך שינוע ורכישה מחו"ל)

תשובה: לאחר השוואות מחירים רבות בישראל המחיר הממוצע להפקת הסרט עומד על 6 שקלים. מחיר אשר לא יאפשר להנגיש את הפרוייקט ובמקביל להפיק הכנסות למטרות תרומה לעמותות ותמיכה בפעילויות בתי ספר. עלות השינוע מינורית לעומת התמיכה הכלכלית המופקת מהפרוייקט. 

חשוב לציין כי הסרטים נרכשים ממפעל המופעל על ידי מוכנות ולא עבודת כפיים של עובדים וכן הסרטים מופקים מחומרים שאינם פוגעים בסביבה. 

שאלה: היכן הולכים כספי המיזם? 

תשובה: כל סרט נמכר במחיר של 5 שקלים.
2 שקלים מיועדים לרכישה חוזרת (כולל תשלום מכס, עלות שינוע, הוצאות שוטפות לתפעול המיזם כגון אתר האינטרנט), שקל וחצי נוספים עבור תרומה לעמותות וארגוני סביבה הצריכים את התמיכה לפעילותם, ושקל וחצי נוספים מועברים לבתי הספר השותפים למיזם ברחבי הארץ לקידום פעילויות חינוכיות - לימודיות בנושאי סביבה וקיימות (כגון תשלום הסעה לסיורים לימודיים, סדנאות וכדומה). אין המיזם מעביר כספים לגורמים נוספים ואינו ממן משכורות או שכר לפועלים במסגרת המיזם. 

שאלה: כיצד מנוהל המיזם? 

תשובה: כל הכספים המתקבלים במסגרת המיזם מועברים לקרן "ראשון לציון" המנהלת את הפן הכלכלי בשיתוף התלמידים, יוזמי הפרוייקט כאשר קיימת בקרה בין מספר הסרטים שהופקו להיקף ההכנסות. בתי ספר השותפים למיזם ומפיצים את הסרטים באזורם מעבירים אף הם את התקבולים לקרן ומקבלים בתמורה תמיכה כלכלית לפעילויות חינוכיות - לימודיות בנושאי סביבה. 

 

שאלה: כיצד אוכל לתמוך במיזם?  

תשובה: יותר מכל, להפיץ את קיומו של המיזם בשיח עם חברים וברשתות החברתיות, לרכוש סרט ולהצמידו לתיק ביום יום, בכל מקום. כמו כן, להצטרף לעמודי המיזם ברשותות החברתיות (אינסטגרם / פייסבוק) ולתייג: ourribbon# או ourribbonproject#
מעבר לכך, אנו מחפשים אנשים היכולים לסייע בתרגום תוכן אתר האינטרנט לשפות נוספות, לאנשי מקצוע היכולים לזקק את המידע באתר ולשפרו, ולסייע כנקודות הפצה באזור מגוריכם.
תמיכת עסקים וארגונים הן בפן ההצהרתי והן בסיוע בהפצה תתקבל בברכה ובהערכה רבה. נשמח גם לכל רעיון נוסף. 

 

שאלה: כיצד ניתן להצטרף להפצת המיזם ומכירת הסרטים? 

תשובה: ניתן לרכוש כמות מסויימת של סרטים במחיר של 5 שקלים לסרט ולמכרם לאחרים,
בתי ספר יכולים לקבל את הסרטים ללא תשלום ראשוני כנגד התחייבות להעברת התמורה לקרן לאחר ההפצה ובהמשך ייקבלו תמיכה כלכלית באופן יחסי להיקף הסרטים שנמכרו ליישום תוכניות לימודיות חינוכיות בנושאי סביבה וקיימות. 

שאלה: איך ניתן לרכוש את הסרטים? 

תשובה: בשלב זה ניתן לתאם עמנו בעמוד צור קשר באתר המיזם לרכישת הסרטים באמצעות תשלום מקוון (BIT) או להגיע לעמוד בקשר עם אחד מבתי הספר המפיצים קרוב אליכם. בקרוב יהיו מוקדי מכירה בעסקים ברחבי הארץ התומכים המיזם ומסייעים בהפצתו.  

שאלה: מדוע הכיתוב על הסרטים באנגלית? 

תשובה: המיזם מוגזר כמיזם גלובלי, בינלאומי. בשלב זה ההפצה הינה בישראל בלבד אך עתידה להתרחב למדינות נוספות בהמשך. באתר המיזם ברשת ניתן למצוא הסברים בעברית ובאנגלית ובקרוב גם בערבית ובשפות נוספות. ולצורך אחידותו של המיזם ברחבי העולם נבחרה השפה האנגלית. ייתכן ובעתיד נוכל להפיק גם סרטים המשלבים שפות נוספות. 

 

שאלה: האם יופקו סרטים בנושאים נוספים? 

תשובה: התוכנית הינה להרחיב לנושאי סביבה רחבים נוספים. אך עתה אנו בשלב ההתחלתי כאשר ההתמקדות הינה בששה נוסשאים שנבחרו על ידי התלמידים שיזמו את הפרוייקט לאחר תהליכי למידה.

יש לכם שאלות נוספות? 
אנו ממליצים תחילה לקרוא אודות המיזם בקישור כאן
וכמובן שנשמח להיות עמכם בקשר בעמוד "צור קשר"

ScreenHunter_6599 Apr. 27 19.58.jpg
bottom of page